4 kroky k získání energie pro dosažení změny

4 kroky k získání energie pro dosažení změny

Ať už chceme v tomto životě dosáhnout jakéhokoliv cíle je téměř jisté, že se to neobejde bez vědomé změny. Jakkoliv si uvědomujeme, že sebeurčení může naplnit náš život více, často netušíme, co nás neustále brzdí a nutí žít život určený zvyky, trendy a pravidly ostatních, které paradoxně ani jim nepřinášejí větší užitek.

1. krok

Uvědomte si, že je vše jen na vás

Transformaci jako zásadní a trvalou změnu nelze koupit, stejně jako znalosti nebo zkušenosti. Může být snadná, i když vám to tak nepřipadá. Chcete-li ve svém životě dosáhnout požadované změny, pak vězte, že se neprovádí pomocí několika seminářů, knih a online kurzů.

Máte-li dostatek času, strategií a prostředků ke změně je v naší infrastruktuře široká škála. Transformace je proces, který vyžaduje především jednu věc – vaši energii!

2. krok

Zamyslete se nad optimálním využitím své energie

Nahlédněte za hranice vlastního světonázoru a uchopte pojem energie hmotně i „jemněhmotně“. Buď přímo jako „chi“ – životně důležitou energii a životní sílu nebo jednoduše jako užitečný koncept pro lepší pochopení různých jevů. Zde vstupují do hry především dva aspekty:

  • KVANTITATIVNÍ: Kolik energie máte k dispozici a jak ji můžete udržet nebo zvýšit?
  • KVALITATIVNÍ: Jak je vaše energie distribuována ve vašem systému?

3. krok

Odstaňte všechny bloky

Nedostatek energie či motivace je často provázen pocitem – jsem blokován(a). To se týká distribuce energie nebo toku energie v našem systému. Naším základním úkolem je proto optimalizovat náš energetický potenciál pro celý proces transformace a udržovat jej na vysoké úrovni bez zbytečných překážek.

Jinak ke změně přes nejlepší motivaci, individuální strategii a ideální rámcové podmínky nemůže dojít. Mějte však také na paměti, že ani technicky nejlepší závodní auto nemůže dosáhnout nejlepšího času za ideálních podmínek na trati, pokud má prázdnou nádrž.

4. krok

Zvyšte svou energii

Nemusíte být jogín ani znalec čínské medicíny, aby vaše tělo dostávalo pravidelně potřebné impulzy, s kterým by mohlo opakovaně rezonovat, vylaďovat své regulační mechanismy a zvyšovat tak svou energii.

Kromě hluboké meditace a podobně náročných technik (jejichž osvojení může trvat i několik let), existují naštěstí v dnešní době nové koncepty osobní a rychlé změny, které může využít kdokoliv nejen pro sebe a tvořit tak energeticky příznivé prostředí i pro celé své okolí. Za zmínku i vyzkoušení stojí např. koncept chi-pro, který není určen jen vyvoleným, ale zaměřuje se především na širokou veřejnost.

Sdílet článek na sociálních sítích

Facebook
Twitter
LinkedIn

Témata blogu

Další články